Pšenice zelená freekeh 400g COUNTRY LIFE

Country Life Country Life

111 047

New product

Pšenice zelená freekeh COUNTRY LIFE Zvětšit

Freekeh (vysl. fríkech) má mnoho společného s bulgurem. Vyrábí se také z tvrdozrnné pšenice nebo pšenice špaldy. Pro výrobu freekehu se pšenice sklízí nezralá, přesně v okamžiku, kdy pšenice začíná zlátnout, ale zrno je ještě zelené, měkké a mléčné. Po sklizni se klasy nechají pár dní sušit na slunci a potom se opatrně ožehnou. Oheň se pečlivě kontroluje, aby se zrna v klasech jen lehce opražila. Získají tím lehce kouřovou, zemitou a zároveň oříškovou příchuť, která je pro freekeh typická. Působením tepla se zastaví proces zrání. Nakonec se zrno usuší a pak naláme, podobně jako bulgur. Taková pšenice má oproti té běžné několik předností. Obsahuje kvalitní bílkoviny a má velmi vysoký obsah vlákniny. Obsah tuku je na druhé straně velmi nízký.

Více informací

Objednáno u výrobce

66 Kč

s DPH

Nakupte ještě za 1 499 Kč a máte poštovné Zdarma!

Při vaření použijte 2,5 dílu vody na 1 díl freekehu a vařte 20 - 30 minut podle velikosti zrn. Do vody je dobré přidat trochu oleje a lehce ji osolit. Můžete přidat i různé bylinky.

Složení: pečená zelená pšenice

Způsob přípravy: 2 šálky freekehu zalít 5 šálky vody,přidat 1 lžičku soli a přivést k varu. Poté stáhněte, přikryjte pokličkou a vařte na mírném ohni 20-25 minut.

Výživové hodnoty na 100 g :

Energetická hodnota: 1427 kJ/ kcal;

Tuky: 2,7 g;

Sacharidy: 67 g;

Bílkoviny: 11,6 g;

Vláknina: 12,65 g

Alergeny: Obsahuje lepek.

Počet ks/kg v balení:10
Druh:Pšenice
Trvanlivost měs.:10
Váha:400 g
Souhlasím

Využíváním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies.